LUOTTAMUSMIEHET

LUOTTAMUSMIEHET

Jos sinulla on palkkaan, työsuhteen ehtoihin, virkaehtosopimukseen yms. liittyviä epäselvyyksiä.

  • Keskustele ongelmasta lähiesimiehesi kanssa. Jos asia ei ratkea, ota yhteyttä oman toimipaikkasi luottamusmieheen, joka pyrkii ratkaisemaan asian oppilaitoksen johdon kanssa. Luottamusmies on tarvittaessa yhteydessä pääluottamusmieheen.
  • Mikäli asia jää edellämainituista toimenpiteistä huolimatta ratkaisematta, luottamusmies vie asian pääluottamusmiehelle, joka tarvittaessa vie asian edelleen Kaskon johdon ja järjestön väliseen neuvotteluun.

Stadin ammatti- ja aikuisopiston luottamusmiehet ja varaluottamusmiehet 1.8.2019-31.7.2022:

Pääluottamusmies:

Venla Olin

venla.olin@edu.hel.fi

Puh. 040 334 9288

Varapääluottamusmies:

Elina Seppo

elina.seppo@edu.hel.fi

Puh. 040 334 0964

Luottamusmiehet ja varaluottamusmiehet kampuksittain:

KAMPUS 1:

luottamusmies

Petri Pajulahti

petri.pajulahti@edu.hel.fi

Puh. 050 329 6216

 

varaluottamusmies

Heli Tuokko

heli.tuokko@edu.hel.fi

Puh. 040 674 9484

KAMPUS 2:

luottamusmies

Petri Mäkeläinen

petri.makelainen@edu.hel.fi

Puh. 040 336 2445

 

varaluottamusmies

Teija Mäntylä

teija.mantyla@edu.hel.fi

Puh. 09 310 89285

KAMPUS 3:

luottamusmies

Elina Seppo

elina.seppo@edu.hel.fi

Puh. 040 334 0964

 

varaluottamusmies

Rauni Murtovaara-Nikkinen

rauni.murtovaara-nikkinen@edu.hel.fi

Puh. 09 310 86077

KAMPUS 4:

luottamusmies

Jorma Seppälä

jorma.seppala@edu.hel.fi

Puh. 050 401 3243

 

varaluottamusmies

Venla Olin

venla.olin@edu.hel.fi

Puh. 040 334 9288

KAMPUS 5:

luottamusmies

Kari Vauhkonen

kari.vauhkonen@edu.hel.fi

Puh. 050 401 3695

 

varaluottamusmies

Arttu Reinikainen

arttu.reinikainen@edu.hel.fi

Puh. 040 334 9211